Künye

TURABDİN ENSTİTÜSÜ ܟܘܠܢܝܬܐ ܕܛܘܪܥܒܕܝܢ TURABDİN INSTITUTE

Süryani sivil toplum kuruluşları tarafından, Süryani Dili, Kültürü ve Literatürü 'nü yaşatmak amacıyla kurulan ve kar amacı gütmeyen bir kurum olarak kurulan Turabdin Enstitüsü [www.turabdin.org] ‘nün Dil eğitimlerini, alanında uzman ve ana dili Süryanice olan hocalarımız tarafından verilmekte olup; Dil, Tarih ve Literatür kurslarını da akademik, araştırma yöntemlerini iyi bilen ve akademik unvan sahibi hocalarımız tarafından verilmektedir. Temel eğitim vizyonumuz, öğrencinin/kursiyerin öğrenme ve araştırma yapabilme becerisini edinme üzerine kuruludur. Turabdin Enstitüsü, hem Türkiye'de hem yurt dışında belirli üniversitelerle işbirliğine sahip olup aynı zamanda, Online Süryoloji alanında Türkiye’de ilk, dünyada ise sayılı kuruluşlardandır.   
Turabdin Enstitüsü’nün başlatmış olduğu online Süryoloji eğitimleri kapsamında Süryanice Dili eğitimleri, başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar sürmektedir. 
Bu kapsamda AB dil standartlarına göre düzenlenmiş A1/ A2/ B1 / B2/ C1/ C2 grupları mevcuttur. 

Bu kapsamda Süryoloji/Süryaniyat çalışmaları alanında çeşitli konferans, seminer ve sempozyum düzenlemekte ve bu amaçla farklı akademik kurum ve kuruluşlarla işbirliğine gitmektedir.